Барселона с трудна победа, Реал отново загуби

Роберт Левандовски от Барселона е изпреварен от вратаря Айтор Фернандес.

Отборът на Барселона постигна трудна победа с 1:0 над Осасуна в среща от 33-тия кръг на Ла Лига. Резервата в този мач Жорди Алба вкара единствения гол в 85-ата минута. Така каталунците вече имат 82 точки в актива си и вече има аванс от 14 пункта на върха пред Реал, който допусна нова загуба.

В 26-ата минута Френки де Йонг изведе Педри, който се измъкна от защитата на гостите и бе повален от Хорхе Ерандо, което принуди реферът да му покаже директен червен картон.

Десет минути по-късно каталунците останаха без Гави, който получи травма, а на негово място влезе Ансу Фати.

Барселона се възползва от численото си превъзходство и създаде куп положения пред вратата на Осасуна.

В друг двубой снощи Реал Сосиедад победи с 2:0 у дома Реал (Мадрид). Японецът Такефуса Кубо откри резултата в 47-ата минута. В 61-ата Дани Карвахал от гостите получи втори жълт картон и бе изгонен.

Пет минути преди края Баренеча от Реал Сосиедад сложи край на спора с втори гол. Така баските се утвърдиха на четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига, с актив от 61 точки, с осем повече от петия Виляреал.