Радулов победи след обрат на "Ролан Гарос"

Илиян Радулов
Снимка: БФТ

Петият поставен в основната схема на "Ролан Гарос" при юношите Илиян Радулов се класира за втория кръг на тенис турнира от Големия шлем в Париж.

Българинът направи обрат срещу Данил Панарин от Русия и го победи след 6:7(4), 6:4, 6:1.

Мачът започна равностойно. Руснакът проби за 6:5 и след това сервираше за първия сет, но Радулов направи рибрейк. В тайбрека Панарин спечели няколко поредни точки и това му помогна да затвори частта.

Във втората пловдивчанинът поведе с 4:0 и въпреки че опонентът взе три поредни гейма, успя да изравни сетовете.

В решителната част Илиян направи пробив в откриващия гейм и после го затвърди за 2:0. Радулов продължи да доминира и направи нов брейк за 4:1. В седмия гейм българинът стигна до мачбол при сервис на съперника и го реализира незабавно.

Във втория кръг Илиян, който вчера тренира с Григор Димитров и Лоренцо Музети, ще се изправи срещу французина Пол Барбие Газо.

По-късно третите поставени в схемата на двойки Дженев и Радулов ще играят с американците Лърнър Тийн и Александър Разеги.

При девойките Ива Иванова ще играе също днес срещата си от втория кръг срещу Франческа Паце от Италия.