Италия и Уругвай ще спорят за трофея на световното до 20 г.

Италианецът Прати прави задна ножица пред вратата на корейците.

Отборите на Уругвай и Италия се класираха за финала на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, което се провежда в Аржентина.

По този начин един от тях за пръв път ще вдигне световната титла. До момента Уругвай има две участия във финали и две загуби, докато за "скуадрата" това ще бъде първи мач за трофея.

В полуфиналите Уругвай постигна минимален успех с 1:0 над изненадата на турнира Израел. Единственото попадение в мача в Ла Плата вкара Андерсон Дуарте, който се разписа час след началото на срещата.

Във втория полуфинал Италия се наложи с 2:1 срещу състава на Южна Корея.

В герой за "сините" се превърна 17-годишният нападател на Удинезе Симоне Пафунди, който реализира победното попадение в 86-ата минута.

Преди това двата тима си размениха по един бърз гол в началото. В 14-ата минута Чезаре Казадей бе точен за италианците, докато девет минути след това южнокорейците изравниха с гол от дузпа на Лий-Сон Уон.

Финалът на световния шампионат е в понеделник в полунощ българско време.