Гергана Топалова стигна четвъртфинал във Вроцлав

Гергана Топалова
Снимка: Flanders Ladies Trophy Koksijde

Националката за "Били Джийн Кинг къп" Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на клей във Вроцлав, Полша, който е с награден фонд 40 хиляди долара.

Четвъртата поставена се наложи над Екатерине Горгодзе от Грузия с 6:3, 0:6, 7:5 след повече от 2 часа и половина игра.

В първия сет българката поведе с 5:0 и после рутинно затвори частта. В следващата Горгодзе спечели шест поредни гейма, за да изравни общия резултат.

В заключителния сет грузинката проби за 5:3 и сервираше за мача, но Топалова направи рибрейк на 15. Серията на 23-годишната пловдивчанка продължи, тя направи нов пробив и при 6:5 вече тя подаваше за място на четвъртфиналите. Гергана поведе с 40:15 и реализира втория си мачбол.

Така тя си осигури 13 точки за световната ранглиста, където е на 313-ото място тази седмица.

Следващата съперничка на Топалова е преминалата през квалификациите украинка Олександра Олийникова.