Eмисия новини
от 18.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Музикатът Владо Димов - един от героите, които роди последното бедствие

| Интервю
Владо Димов,музикант
Снимка: Ани Петрова
Владо Димов е музикант и преподавател в Националната музикална академия. Някои го помнят като участник в първото у нас музикално риалити. Рапърът Устата пък го определя в емоционален пост във Фейсбук за един от най-добрите хора, които познава. Причина за това става помощта, която Димов оказва на нуждаещите се в къмпинг „Арапя“ при проливните дъждове и наводнения, които засегнаха южното ни Черноморие. 

„Аз съм на къмпинг „Арапя“. От много години тук се събираме все хубави хора. И те се доказаха, че са такива точно в тези трудни времена. Комшийката ме събуди. Изведнъж водата нахлу. Колата ми отплува. В този момент обаче видях близначките на съседите. Втурнахме се да ги спасим. Започнахме да ги вадим през прозореца. Качих майка им на покрива, защото водата тръгна да я повлича. В този момент всеки беше адекватен и успяхме. Всеки би спасил първо децата". 

„Гражданска защита“ изобщо нямаше как да дойде в първия ден, отбеляза още музикантът. 

"При нас има един метър кал. Имаме работа за още една седмица". 

Той смята, че причина за това бедствие са станали непочистени реки.

Владо Димов каза, че общността на "Арапя" ще се труди  ище направи мястото още по-хубаво. Музикантът има и няколко песни, посветени на любимото място за летуване. 

Цялото интервю на Снежана Иванова с Владо Димов може да чуете в звуковия файл. 


По публикацията работи: Мария Сивкова - Илиева

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени