В нея има един разказ, който се казва "Пътят на охлюва“ и е много показателен за духа на нашето време, обясни авторът пред БНР.
"Засяга един модерен феномен – за социалните мрежи и профанизацията на интимния свят на човека. Лесно можеш да се подхлъзнеш по тази плоскост и в едни момент да започнеш да споделяш неща, които са дълбоко лични. Самите хора често играят. Човек проектира някаква представа за себе си. Това е вечната човешка склонност да се преструваш. Социалните мрежи я насърчават"
Не е полезно обаче похвати от сферата на изкуството да навлизат в журналистиката, защото нещата се замъгляват, посочи Алек Попов в предаването "Нещо повече".
"В момента е по-разумно човек да не предприема много прибързани действия и да преосмисли собствената си смъртност. Тогава нещата придобиват друг вид. Ние сякаш забравихме хуманизма и го заменихме с някакви лозунги".
Той напомни, че Втората световна война дълго време държеше влага на политиците.
"Изпълваше ги със смиреност и предпазливост от глобални сблъсъци. Това поколение политици обаче си отива. Студената война също беше изпълнена с предпазливост. Идва поколение от хора, които нямат спомен за войната и за тях цената на човешкия живот е по-абстрактна".