Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Десислава Атанасова заяви, че ако бъде избрана за КС, ще участва в делото за конституционните промени

Десислава Атанасова по време на изслушването на кандидатите за съдии в Конституционния съд от квотата на НС - 18 януари 2024 г.
Снимка: БГНЕС

Депутатът Десислава Атанасова заяви, че ако бъде избрана за конституционен съдия, ще участва в делото, свързано с последните промени в основния закон.

При изслушването ѝ в ресорната парламентарна комисия тя беше категорична, че дългата ѝ политическа кариера не е проблем, а предимство, тъй като в състава на Конституционния съд трябва да се търси баланс между персоналните компетентности на неговите членове.

Преди нея - близо час и половина, на въпроси отговаря бившият съдия Борислав Белазелков.

След Атанасова ще бъде изслушана и Цвета Рангелова, депутат от "Възраждане".

Очаква се още утре парламентът да реши кои ще са двамата нови конституционни съдии от квотата на Народното събрание.

По публикацията работи: Мария Йорданова
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна