Мбапе с гол, асистенция и изпусната дузпа за ПСЖ

Килиан Мбапе

Голямата звезда на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе вкара гол, направи асистенция и пропусна дузпа при победата с 2:1 над Страсбург като гост в първия мач от 20-ия кръг на френската Лига 1.

Голмайсторът на столичани получи възможност да открие резултата още в шестата минута от дузпа, но вратарят на Страсбург Алаа Беларуш успя да отбие удара му и топка се удари в гредата, след което бе изчистена.

Мбапе все пак стигна до дежурния си гол - негов 20-и за сезона в Лига 1. Това се случи в 31-вата минута, когато французинът се възползва от асистенция на Марко Асенсио.

Мбапе и Асенсио размениха ролите си в 49-ата минута, когато испанецът покачи на 2:0.

Домакините от Страсбург намалиха до 1:2 чрез Дилан Баква в 68-мата минута, но до края имаха само една възможност да изравнят, която бе пропусната от Марвин Сеная.

В класирането Пари Сен Жермен е убедителен лидер с 47 точки, с девет повече от втория Ница. Страсбург е на 10-о място с 25 точки.

По публикацията работи: Георги Димитров