от 07.00 часа

Байер (Леверкузен) близо до дубъл след 40-ия си мач без загуба

Играчите на Байер сложиха специални фланелки, посветени на финала.

Байер (Леверкузен) си осигури безпроблемно класиране за финалата в турнира за Купата на Германия и направи нова голяма крачка към завоюването на първия в клубната история домашен дубъл.

На своя "Бай Арена" "аспирините" победиха с 4:0 втородивизионния Фортуна (Дюселдорф) и удължиха серията си без загуба този сезон на 40 мача във всички турнири.

Домакините решиха всичко още през първото полувреме, което завърши 3:0 в тяхна полза. Нидерландецът Жереми Фримпонг откри още в седмата минута, а в 20-ата Амин Адли от Мароко покачи на 2:0.

Германският национал Флориан Виртц бе точен за 3:0 десет минути преди почивката, а отново той оформи крайния резултат от дузпа в 60-ата минута.

В края на мача в игра за Байер се завърна и голмайсторът на тима Виктор Бонифас, който от края на миналата година лекуваше контузия в слабините.

Във финала на 25 май футболистите на Шаби Алонсо, които водят с 13 точки пред Байерн в Бундеслигата, ще играят с друг втородивизионен отбор - Кайзерслаутерн.