Пирин спечели срещу ЦСКА в София

ЦСКА София загуби от Пирин

Отборът на Пирин изненадващо взе трите точки при гостуването си на ЦСКА София.

В двубоя от 29-ия кръг на футболното ни първенство, игран на националния стадион „Васил Левски“, гостите победиха с 2:1.

В 14-ата минута гостите от Благоевград откриха резултата чрез Виталис Ягодинскис.

Той се разписа от близко разстояние след центриране от корнер и лошо позициониране на няколко бранители в червено.

"Червените" обаче бързо се съвзеха и изравниха в 26-ата минута изравниха.

Тогава Фернандо Каранга отбелаза с глава след центриране от корнер.

В 40-ата минута Юга изведе с пета Асприля срещу вратаря на гостите Ковальов, но удара на нападателя срещна напречната греда.

В самия край на полувремето Комано пропусна да даде аванс на Пирин, след като остана сам срещу вратаря Бусато.

Втората част започна силно за Пирин.

Комано отново се откъсна отдясно в наказателното поле, изчака Иван Тасев и го изведе срещу Бусато, но българският нападател на гостите улучи лявата греда.

В 79-ата минута Тасев донесе победата на Пирин след страхотен удар.

По публикацията работи: Петър Ненов