Аталанта си осигури място в ШЛ, Милан загуби в Торино

Лече - Аталанта

Аталанта победи с 2:0 като гост Лече в мач от предпоследния 37-и кръг на италианското футболно първенство. Така тимът от Бергамо събра 66 точки и си осигури не само участие в Шампионската лига през следващия сезон, но и се приближи само на точка от топ 3.

Аталанта имаше инициативата през първото полувреме, но не успя да стигне до гол. Все пак футболистите от Бергамо поведоха в резултата чрез Шарл де Кетеларе в 48-ата минута. Националът на Белгия влезе в игра на почивката и успя да се възползва от асистенция на Джанлука Скамака. Само пет минути по-късно Скамака удвои преднината на гостите.

Домакините от Лече не успяха да променят резултата до края на срещата. Единствената им по-добра възможност бе пропусната от Роберто Пиколи, който прати топката в гредата от пряк свободен удар.

В късния мач Торино надигра заслужено Милан с 3:1. Головете за домакините отбелязаха Дуван Сапата в 26-ата минути, Иван Илич в 40-ата и и Рикардо Родригес в 46-ата, а за гостите точен бе Исмаел Бенасер в 55-ата от дузпа. "Росонерите", които ще завършат на второто място в класирането, изиграха един от най-неубедителните си мачове през сезона.