Ботев (Вр) запази мястото си в елита

Ботев (Вр) победи Марек след дузпи
Снимка: sportal.bg

Отборът на Ботев (Враца) запази мястото си в Първа футболна лига, след като победи с 4:2 след изпълнението на дузпи Марек в баража на собствения си стадион „Христо Ботев“.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Домакините от Ботев започнаха по-активно, а в 17-ата минута грешка на защитата на Марек позволи на Браян Переа да влезе в наказателното поле и да стреля, но вратаря Константин Костадинов изби в корнер.

След неговото изпълнение удар на Даниел Генов срещна горната греда.

В следващата атака отново гредата лиши врачани от попадение. Браян Мендоса стреля по земя към далечния ъгъл, но кълбото се отби в страничната греда.

В 50-ата минута Ботев стигна до гол с блестящо изпълнение на Мартин Смоленски.

Десетина минути след това Марек беше близо до гола, но шут на Александър Близнаков директно от корнер се отби в гредата.

В 83-ата минута Марек изравни. Близнаков, след грешка на Браян Мендоса, с прехвърлящ удар извън наказателното поле изненада излезлия напред вратар Красимир Костов.

В 110-ата минута Веселин Любомиров получи втори жълт и респективно червен картон и остави Марек с човек по-малко.

Така се стигна до дузпите, където футболистите на Ботев бяха по-точни и спечелиха с 4:2.

По публикацията работи: Петър Ненов