Никола Цолов е шести в Австрия

Никола Цолов
Снимка: ART Grand Prix

Българският пилот в автомобилната Формула 3 Никола Цолов за първи път в кариерата си завърши състезателен уикенд с две класирания в точките, след като днес той остана на 6 място в дългото състезание на пистата "Ред Бул Ринг". Вчера триумфира в спринтовия старт.

Цолов стартира десети днес и се ориентира перфектно в хаотичните първи завой, за да се изкачи до осмата позиция. Българинът направи добро каране до края и пресече финалната линия наседмо място, но след финала се изкачи с едно място напред, заради наказание на Алекс Дън.

По този начин Цолов изравни най-доброто си класира в основно състезание във Формула 3, което бе постигнато в Барселона преди седмица. Българинът спечели 19 точки, с които се изкачи на 10-то място в общото класиране с актив от 44 пункта.

Лидер в подреждането е Люк Браунинг, който записа успех днес и със 106 точки повежда преди Габриеле Мини с 95 и Леонардо Форнароли с 86.

Сезонът във Формула 3 продължава следващата седмица на пистата "Силвъсртоун" във Великобритания.

По публикацията работи: Илиян Христов