Арда завърши наравно с Дрита в последната си лятна контрола

Арда - Дрита
Снимка: ПФК Арда

Футболният Арда завърши наравно 1:1 с косовския Дрита в последната си контрола от лятната подготовка. Срещата се изигра на стадиона в Симитли. В 14-ата минута Тонислав Йорданов засече с глава центриране от дясно и вкара първия гол. Последваха още положения през първото полувреме, но до промяна не се стигна.

След почивката футболистите на Александър Тунчев продължиха да владеят инициативата и създадоха още няколко опасно положения пред вратата на косоварите. Йорданов, Офор и Казаков имаха възможност да променят резултата, но не успяха да се разпишат. В 80-ата минута Ветон Туша се озова в отлична позиция пред Петров и възстанови равенството, което се запази до края на мача.

Това беше последна среща за отбора от Кърджали по време на лятната подготовка. Отборът се прибира в петък и ще продължи на клубната си база подготовката за началото на новото първенство. В първия кръг Арда се изправя срещу Локомотив в Пловдив на 20 юли.

По публикацията работи: Илиян Христов