България записа трети успех на Евро 2024 по волейбол за мъже до 18 години

България постигна трета победа по време на Европейското първенство по волейбол за мъже до 18 години. В зала "Левски София" младите "трикольори", водени от треньора Десислава Величкова, се наложиха с 3:0 (25:17, 25:14, 25:23) над Австрия за само 72 минути.

Българският отбор имаше проблеми единствено в третия гейм, когато в дълги периоди имаше равенство в резултата. България поведе с 15:13 и 20:17, за да приключи срещата при 25:23.

В останалите две части "трикольорите" изцяло контролираха събитията на полето и имаха превъзходство във всички елементи от играта.

Жасмин Величков отново стана най-резултатен с 16 точки, докато Петьо Иванов добави още 9 пункта С по 8 точки се отличиха Деян Маринов и Кристиян Иванов.

България и Полша са лидера в група 1 с по три успеха и геймова разлика от 9:1.

В събота е почивен ден, а в следващия си двубой на Евро 2024 младите национали ще се изправят срещу Финландия в неделя.

По публикацията работи: Кръстина Иванова