Ансамбълът ни с бронз във финала с пет обръча на СЧК в Клуж-Напока (ОБНОВЕНА)

Ансамбъл (жени)

Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал във финала с пет обръча на световната чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока. Това е последно състезание за гимнастичките преди олимпийските игри в Париж.

Абсолютните европейски шампионки Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изиграха стабилно съчетанието си и с резултат от 38.700 точки (трудност 22.000; артистичност 8.550; изпълнение 8.150) се наредиха на трета позиция. Златото в този финал извоюваха гимнастичките от Израел с 39.400 точки. На второ място завърши  Италия с 38.750 точки.

В изпълненията с три ленти и две топки след като допуснаха грешки, възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева се наредиха на шеста позиция с резултат от 30.850 точки (D. 17.100; A. 7.600; E. 6.150). Първото място зае ансамбълът на Испания с 34.700 точки, а със сребро и с бронз си тръгнаха петорките на Франция с 33.850 точки и на Украйна също с 33.850 точки.

По публикацията работи: Кръстина Иванова