Лудогорец привлече халф от Олимпиакос

Агибу Камара
Снимка: ПФК Лудогорец

Шампионът Лудогорец направи четвърти входящ трансфер това лято, привличайки гвинейския офанзивен халф Агибу Камара, който бе собственост на гръцкия Олимпиакос.

Ръководството на тима от Разград и това на шампиона в Лигата на конференциите финализираха успешно преговорите по сделката, като междувременно Камара пристигна в България.

Африканският футболист премина успешно медицинските изследвания се присъедини към новия си отбор.

"Щастлив съм от този трансфер. Това е голяма крачка напред в моята кариера.

Лудогорец е име в Европа и аз съм радостен, че вече съм част от отбора", заяви Камара, който ще бъде официално представен в близките дни.

Интересен факт от кариерата на Агибу е, че той вкара изравнителния гол за Олимпиакос срещу Лудогорец в първия мач от III предварителен кръг на Шампионската лига през 2021 г., когато "орлите" направиха 1:1 на "Караискакис", а впоследствие отстраниха колоса от Пирея.

Агибу Камара е юноша на френския Лил, откъдето е купен от Олимпиакос през 2021 г.

Халфът изиграва силен сезон с червено-бялата фланелка, но е преотстъпен на друг елитен гръцки клуб - Атромитос.

С екипа на тима от Перистери за година и половина Камара има 35 мача с 5 гола. Агибу е и национал на Гвинея, за който е записал 30 мача и е отбелязал 6 гола.

Агибу е четвъртото ново попълнение на Лудогорец. Преди в тима бяха привлечени германският вратар Хендрик Бонман и националите на Швеция и Кабо Верде Едвин Куртулуш и Дерой Дуарте.

По публикацията работи: Петър Ненов