Българин със загуба и жълт картон в Дания

Стефан Велков

Стефан Велков игра цял мач и получи жълт картон при поражението на Вейле с 1:2 от Брьондби във втория кръг на датското футболно първенство. Както и срещу Рандерс на старта, тимът на българина имаше аванс на почивката, но допусна обрат.

Още в 10-ата минута Брьондби получи дузпа, но японецът Юито Сузуки стреля в гредата. Малко след това попадение на гостите беше отменено заради нарушение в атака. Все пак, в 40-аат минута Вейле излезе напред с точен изстрел на Димитриос Емануилидис след пас на Муса Джувара.

Началото на второто полувреме се превърна в кошмар за Вейле. Още в 47-ата минута Матиас Квистгаарден изравни, а в 52-ата премерен удар на Себастиан Себулонсен прати топката за втори път във вратата, пазена от Игор Векич.

До края гостите не успяха да направят нещо по-сериозно в офанзивен план и са единственият отбор без точка след първите два кръга в Суперлигата.

По публикацията работи: Георги Димитров

MüzikPsj:$e">  ʑНай-четени