Локомотив (Сф) спечели срещу Черно море

Локомотив (Сф) победи с 2:1 Черно море

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:1 у дома Черно море в среща от 3-ия кръг на футболното ни първенство.

Още в 9-ата минута столичани трябваше да направят принудителна смяна. Капитанът Валентин Николов получи контузия и на негово място на терена влезе Селсо Рапосо.

В 20-ата минута Велислав Василев от гостите направи пробив, който завърши с удар, но топката беше уловена от вратаря Александър Любенов.

Само две минути по-късно Анте Аралица шутира от дистанция, но ударът му беше блокиран в последния момент и топката премина покрай вратата, пазена от Пламен Илиев.

В допълнителното време на първата част Симеон Славчев би към вратата на варненци, но Пламен Илиев лесно се справи със ситуацията.

Локомотив поведе в 52-ата минута. Бруно Франко подаде за Анте Аралица, който със силен изстрел под гредата не остави никакви шансове за Пламен Илиев.

В 64-ата минута Станимир Тренчев показа червен картон на Мазир Сула, след нарушение срещу Анастасиос Пицолис.

Реферът се консултира с видео асистент арбитрите и отстрани от терена халфа на "моряците".

След това Черно море изпитваше трудности да достигне до положения за изравняване на резултата.

В 75-ата минута резервата Дуду шутира от фаул, но кълбото се отби в стената и излезе в ъглов удар.

В последната минута от редовното време влезлият от пейката Светослав Диков направи 2:0 след бърза атака и извеждащо подаване на Красимир Станоев.

В 7-ата минута на продължението Асен Дончев с шут от дистанция реализира почетен гол в полза на варненци.

По публикацията работи: Петър Ненов