България с първа загуба на Евро 2024 по волейбол за жени до 20 години

България допусна първа загуба на европейското първенство по волейбол за жени до 20 години. Във втория ден от шампионата в зала "Христо Ботев" българките отстъпиха срещу Белгия с 0:3 гейма, в  отделните части 23:25, 19:25, 18:25 точки.

Селекционерът Борислав Крачанов пусна в игра стартов състав: Маргарита Гунчева, Елена Коларова, Виктория Коева, Ива Дудова, Мария Златанова и либерото Виктория Нинова.

Ива Дудова във втори пореден мач е най-резултатна за българския състав, като днес реализира 10 точки. Осем точки добави Боряна Ангелова (2 аса). България завърши с едва 3 точки на блокада и с 4 от начален удар.

Българките имаха шансове да се противопоставят на своя противник единствено в първата част, когато резултатът беше 23:25.

България и Република Ирландия са домакини на шампионата. В откриващия си мач българките се наложиха с 3:1 над Швеция. На ЕвроВолей 2024 участват 16 отбора, които са разделени в две групи по 8 и играят всеки срещу всеки. До полуфиналите достигат първите два тима от двата потока.

В сряда от 17:30 часа българките ще играят срещу Испания.

По публикацията работи: Кръстина Иванова