Новиков започна с победа в класическата борба

Семен Новиков е на четвъртфинал.
Снимка: Ройтерс

Семен Новиков започна с победа участието си в категория 87 кг на олимпийския турнир по борба класически стил в Париж.

Състезаващият се за България украинец надви Турпал Бисултанов от Дания с 5:1 точки и продължава към четвъртфиналите.

Натурализираният чеченец Бисултанов водеше след първата част с точка, присъдена заради пасивност на съперника. Новиков изравни малко след почивката, след като датчанинът беше поставен в партер по същата причина. Българският национал, обаче, се възползва от ситуацията, направи хубав захват и успя на два пъти поред да пренесе противника, което му осигури и крайната победа.

Това е първа победа за страната ни в турнира при класиците, където имахме общо трима представители.

Следващият му съперник, с когото ще се бори след час, е Лаша Гобадзе (Грузия), който се наложи с 2:1 над Башир Сид Азара (Алжир).