Арсенал измъкна 2:0 при гостуването на Астън Вила

Арсенал победи кто гост с 2:0 Астън Вила

Отборът на Арсенал победи Астън Вила с 2:0 в мач от втория кръг на английската Висша лига по футбол на стадион "Вила Парк".

Двубоят започна със закъснение, защото комуникационната система на съдиите не работеше. Малко след началото на срещата десният защитник на бирмингамци Мати Кеш се контузи след стъпване накриво.

В 16-та минута Емилиано Мартинес отрази техничен удар на Букайо Сака. Едно от най-чистите голови положения за домакините дойде в 24-ата минута, когато удар на Оли Уоткинс с глава премина над напречната греда.

Второто полувреме започна спокойно, но в 54-ата минута нещата се промениха. Онана стреля от дистанция, а след рикошет топката срещна напречната греда, при добавката си Уоткинс пропусна от чиста позиция.

В 67-ата минута "артилеристите"  откриха резултата с попадение на Леандро Тросар, а десет по-късно Томас Партей се възползва от грешка на Мартинес и донесе успеха в актива на лондончани.