Байерн с труден успех като гост на Волфсбург

Волфсбург - Байерн

Отборът на Байерн постигна трудна победа на старта на сезона в Бундеслигата над домакина Волфсбурт с 3:2.

Баварците под ръководството на новия си треньор Венсан Компани, имаха предимство през първото полувреме, което бе материализирано след гол на Джамал Мусиала, възползвал се от хубава асистенция на крайния защитник Саша Бое.

След почивката обаче "вълците" направиха пълен обрат благодарение на Ловро Майер. Първо хърватинът бе безпощаден от дузпа, а след това вкара и второ попадение слез асистенция на Патрик Вимер.

Ветеранът Томас Мюлер много помогна на Байерн след влизането си в игра в 65-ата минута. Той веднага предизвика автогол на Якуб Камински от домакините за 2:2.

Десетина минути преди края на мача Байерн все пак спечели трите точки, като Хари Кейн подаде на Серж Гнабри, който вкара третия и победен гол за отбора си.

По публикацията работи: Светослав Табаков