от 07.00 часа

Сензацията е факт: Нидерландец отстрани Алкарас на US Open

Ботик ван де Зандсхулп (вдясно) получава поздравления от Алкарас.

Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп поднесе голямата изненада на Откритото първенство на Съединените щати по тенис, след като отстрани третия в света Карлос Алкарас.

28-годишният Зандсхулп спечели мача между двамата от втория кръг с 6:1, 7:5 и 6:4 за 2 часа и 21 минути.

В първия сет Алкарас не показа нищо от играта си, като допусна ранен пробив още при първото си подаване и логично загуби.

Втората част също не започна добре за испанеца, който отново допусна да бъде пробит, но изравни за 2:2.

След това играта се изравни и всеки от двамата тенисисти печелеше своето подаване до 11-ия гейм, в който отново испанецът се пропука на свой сервис и допусна за втори път в сета да бъде пробит за 5:6, а след това Ван де Зандсхулп спечели със 7:5.

Почти по идентичен начин се разви и третият сет, като нидерландецът поведе с 3:2, а Алкарас изравни.

В 9-ия гейм Ван де Зансхулп отново поведе, а след това спечели мача.

В 3-ия кръг той ще играе срещу британеца Джак Дрейпър.

По публикацията работи: Петър Ненов