Везенков записа "дабъл-дабъл", Олимпиакос с успех в Евролигата

Българският национал Александър Везенков направи "дабъл-дабъл" от 17 точки и 11 борби за победата на Олимпиакос със 74:68 над литовския Жалгирис Каунас в мач от втория кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

За гръцкия гранд това бе първи успех през сезона, а "черено-белите" от Пирея изковаха победата си в първата четвърт, която спечелиха с 21:6, уточнява БТА. В останалите три четвърти от мача Жалгирис бе по-добрият отбор на терена, но големият пасив на литовците така и не бе заличен.

Няколко добри изпълнения на Везенков в последните 75 секунди на мача, когато той вкара шест от своите 17 точки, позволиха на домакините да стигнат до победата в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея. Към статистиката си българинът добави една асистенция, една открадната топка и само една грешка за почти 25 минути на терена.

След първите два кръга в Евролигата с по две победи са Панатинайкос, Монако, Фенербахче и Цървена звезда.

По публикацията работи: Владислав Стоянов