Eмисия новини
от 22.00 часа

Një organizatë joqeveritare kërkoi garanci se nuk do të negocijohet me “Gazprom”

Shoqata civile BOEC dorëzoi Ministrisë së Energjetikës një kërkesë që Ministri në detyrë i Energjetikës Rosen Hristov të garantojë se nuk do të negociojë me “Gazprom” për furnizim me gaz. Sipas Georgi Georgiev nga shoqata, nuk ka garanci se edhe..

12.08.22 19:36 |
Georgi Georgiev

Protestë kundër mbylljes së repartit të vetëm të transplantimit

Lëvizja civile BOEC protestoi para spitalit të kryeqytetit Aleksandrovska kundër vendimit të udhëheqjes spitalore të shndërrojë pavijonin e vetëm të transplantimit tek ne në repartin për të infektuar me Covid-19. Kryetari i lëvizjes Georgi..

07.11.20 13:29 |

Protestuesit paralajmëruan se do të ndërtojnë përsëri barrikada

Ditën e 58 të protestave në Sofje lëvizja BOEC organizon para Pallatit Gjyqësor nga ora 13.00 një aksion për dhënie sinjalesh kundër personave dhe institucioneve që e kanë fajin për përleshjet gjatë protestës më 2 shtator, të ashtuquajturën..

04.09.20 10:21 |
Sotir Cacarov

Komisioni kundër Korrupsionit: Bllokada është në shkelje të ligjit

Komisioni kundër Korrupsionit deklaroi se aksioni i protestës këtë mëngjes me në krye lëvizjen civile “BOEC”, që bllokoi godinën e Komisionit, është në shkelje të ligjit. Kryetari i Komisionit Sotir Cacarov, i cili është ish-kryeprokuror i..

20.08.20 16:15 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера