Eмисия новини
от 07.00 часа

WWF feston ditëlindjen e skuadrës së saj të arinjve me një festë bamirësie

Organizata ekologjike WWF do të festojë ditëlindjen e dytë të Skuadrës së saj të Shpëtimit të Ariut me një festë bamirësie me një kauzë. Të gjithë dashamirët e kafshëve janë të ftuar në klubin kryeqytetas "Terminal 1" të "Bëhu me lesh" - një..

01.12.22 06:10 |

Filloi një fushatë për mbrojtjen e arinjve në Bullgari

Organizata ekologjike WWF startoi një fushatë dhuruese për mbrojtjen e arinjve në Bullgari. Me paratë e mbledhura do të formohet një Repart Shpëtues i Arinjve për raste emergjente. Shkaku është se çdo vit afro 100 arinj bëhen viktimë e gjuetarëve..

07.11.20 07:05 |

Tre arinj të vegjël, të shpëtuar para një viti, u kthyen në natyrë

Gjatë një aksioni të përbashkët të Ministrisë së Mjedisit dhe Ujërave dhe të fondacionit “Katër putra”, në Parkun Kombëtar “Ballkani Qendror” u kthyen në natyrë tre arinj të vegjël, të shpëtuar para një viti në një rrugë afër liqenit artificial “Dospat”..

07.05.19 12:53 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна