Eмисия новини
от 03.00 часа

Rritja e vdekjeve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

2434 janë rastet e reja të koronavirusit në vend për 24 orët e fundit. 15.25 për qind e 15 952 testeve të kryera janë pozitive, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. Shumica e infektuar rishtas janë në Sofje - 522, pasuar nga Plovdiv - 264,..

20.04.21 09:06 |
Angell Kunçev

Masat antiepidemike ka të ngjarë të zgjaten deri në fund të majit

“Nuk ka asnjë mënyrë për të kontrolluar pandeminë deri në fund të prillit, megjithë rënien e lehtë”, tha para BNT kryeinspektori shtetëror i shëndetësisë, Doc. Angell Kunçev. Ai shtoi se masat antiepidemike ka të ngjarë të vazhdojnë deri në fund të..

09.04.21 10:29 |

2957 të infektuar rishtas me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, 2957 raste të koronavirusit u identifikuan nga 16 083 testet e kryera, sipas të dhënave të Portalit të Unifikuar të Informacionit. Numri më i lartë i të sapo infektuarve është në Sofje - 716, në Varna - 279 dhe në Plovdiv..

09.04.21 09:53 |

Rënie e lehtë në përqindjen e infeksioneve të reja me Covid-19

3556 raste të koronavirusit u zbuluan në 24 orët e fundit në 17 713 teste, sipas të dhënave nga Portali i Unifikuar i Informacionit. Mostrat pozitive janë 20 për qind, që është një rënie e lehtë. Numri më i lartë i të sapo infektuarve është në..

08.04.21 10:22 |

Të shëruarit përsëri janë më shumë se sa të infektuarit me Covid-19

Rastet e reja të koronavirusit në vend janë 740. Nga 4129 testet e kryera 17.9 për qind anë pozitive, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. Shumica janë të infektuar rishtazi në qytetin e Sofjes - 267, ndjekur nga qytetet Varna - 74..

05.04.21 07:31 |

Përqindje më e ulët e të sapo infektuarve me koronavirus

1919 raste të reja të koronavirusit u identifikuan në 24 orët e fundit nga 10 648 teste të kryera, sipas të dhënave nga Portali i Unifikuar i Informacionit. 18 për qind e mostrave dhanë rezultat pozitiv. Shumica e të infektuarve rishtas janë në..

04.04.21 10:36 |

Ka mjaft shtretër për pacientët me Covid

Ka 48 000 shtretër për trajtim aktiv të Covid në Bullgari dhe ne nuk jemi të shqetësuar se shtretërit mund të mbarojnë, tha në Sliven Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angellov. Ai do të urdhërojë që të gjithë respiratorët në spitale të zhvendosen..

26.03.21 16:24 |

Në fund të verës mbi 70 për qind prej bullgarëve do të vaksinohen

Deri në fund të qershorit, gjysma e bullgarëve do të vaksinohen kundër koronavirusit dhe deri në fund të verës - mbi 70 për qind. Këtë parashikim e bëri para Nova TV Prof. Asen Balltov, drejtor i Spitalit Pirogov. Ai shpjegoi se furnizimet e..

26.03.21 11:28 |

Rënie e lehtë e infeksioneve të reja të koronavirusit

Gjatë 24 orëve të fundit 3988 raste të reja të koronavirusit u identifikuan nga 17 825 testeve, sipas të dhënave të Portalit të Unifikuar të Informacionit. Gati 22 për qind e mostrave janë pozitive. Shumica e infektuarve rishtas janë në Sofje -..

26.03.21 09:54 |

Vala e tretë e koronavirusit prek të rinjtë, gratë shtatzëna dhe familje të tëra

Familje të tëra, shumë nënë dhe gra me barrë janë të sëmura me koronavirus si dhe shumë njerëz të rinj gjenden në spital, njoftoi në brifingun e rregullt të autoriteteve shëndetësore ministri i shëndetësisë profesori Kostadin Angjellov. Sipas..

25.03.21 14:33 |
Всички новини: днес | вчера