Кристоф Кнох е председател на Обединението на независимите артисти в Германия и е в България по покана на "Гьоте институт", за да участва в националния форум „Следата“, насочен към завършващи или завършили студенти с театрално образование и бъдещите професионални възможности пред тях.
Той ще коментира германския опит и различни културни политики, отнасящи се до възможностите на независимите артисти и пространства в Германия и България. Кристоф Кнох е гостувал в България и по време на международната среща на членове на мрежата за изпълнителски изкуства IETM, която се проведе в края на октомври миналата година в София.
Една от основните цели на събитието беше в рамките на 4 дни да се предложи, като идеен проект, сграда, подходяща за независимо артистично пространство в София. Международните експерти, гостуващи на IETM, припознаха като най-добра за бъдещо развитие бившата електроцентрала, която се намира зад Музея за съвременно изкуство в София.
Той е бил част от екипа на Deutsche Oper am Rhein, Дюселдорф, а по-късно и в операта в Дортмунд. Организатор е на многобройни изложби и литературни събития. През пролетта на 2011 г. Кристоф Кнох започва Mica Мoca Project, независимо пространство, което оставя сериозен отпечатък върху берлинската сцена.
Тази година Mica Moca ще бъде част от програмата на фестивала в Авиньон с проекта си DAS HAUS. В интервюто на Юлия Владимирова с Кристоф Кнох ще научим повече затова важно ли е децентрализирането на културните места в големите градове, каква е идеята на Обединението, което той представлява и впечатленията му от независимите сцени на София и разговорите с експерти от Столичната община.
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. – Традициите са слабата и силната ни страна – Журналистите са се опитвали да бъдат близо до..
Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник. Много време търсехме място за запис, където музиката ни да не звучи зле и китаристът Косьо..
В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите . Златният ни фонд припомня гласа на първата говорителка на Радио София през 1933 г., Венче Добрева:..