Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Омбудсман, който твърди, че протестите са "субсидирана заетост", е огорчение

| обновено на 31.07.15 в 16:08
Снимка: личен архив

Краят на политическия сезон не позволява твърда прогноза, че реформите, чието начало се постави, ще бъдат завършени – коментира в интервю социологът Боряна Димитрова. 

Заради нестабилното мнозинство, което плаващо се формира около различните законодателни казуси, още по-малко ни е съдено да знаем как ще завършат те.

Всичко на политическата сцена е като една пиеса – Първо действие – и за съдебната реформа, и за здравната, и за пенсионната реформа... Какво ще се случи нататък, не се знае, а за съжаление за нито една от тези стъпки няма гаранции за необратимост.

Останахме с впечатление за колебливост на политическите сили, а когато нещо е започнало половинчато – шансът за успешен в най-добрия случай 50:50, посочи социологът.

Според нея ДПС и ГЕРБ излизат силни от политическата игра преди ваканцията.

По отношение на избора на Мая Манолова за национален омбудсман, Димитрова подчерта недоумението си, че точно този избор бе таен, за разлика от избора на управител на БНБ, например.

Тя припомни и огорчението за всички граждански активни хора, за които много силно преди две години  отекнаха думите на Манолова, че гражданските протести са форма на "субсидирана заетост".

Ако наистина това е позицията ѝ – какво ще прави тя оттук насетне – порциите ли ще раздава, и на кого ще ги раздава, попита Боряна Димитрова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.