Наскоро в Руския културно-информационен център се състоя творческа среща с него и знаменитата актриса Нина Усатова.
Според Бурляев именно културата може да помогне за единството на славяните и за доброто между народите, за разлика от политиците и политическата конюнктура…
Почти невероятно звучи мнението му, че бюджетът на Министерството на културата трябва да е равен на бюджета на Министерството на отбраната. Но той казва, че културата е главната отбрана на душата. Загубим ли душата, може да загубим и държавата си.
Народният артист на Русия си спомни, че в България за пръв път е идвал преди близо 50 години:
Тогава видях България като страна, приличаща на рай. Не мога да забравя любовта и хармонията между България и Русия, както и духовното ни единство, което изглеждаше така, все едно е завинаги. Сега забелязвам друго…
Култура и пазар са несъвместими понятия. Те имат абсолютно различни задачи. Културата издига, а пазарът води към бездната. Според Алексей Толстой художниците са авангардът, който върви пред войската, но предизвиква недоверието ѝ. Ние, творците, сме тези художници, а политиците изостават, те вървят след нас, но се влияят от мислите ни, от нашето поведение. Като гледа на безстрашния ни безкомпромисен живот, властта прави корекции.
Бурляев не крие, че независимо от многобройните му роли, в днешно време хората го свързват най-често като създател на Международния форум "Златен витяз". Щастлив съм, че ме разпознават не само като артист. Като гражданин вече много години заявявам какво ми харесва и какво не приемам.
Чуйте повече.
Как да различаваме фактите от фалшивите новини е целта на новаторския проект за дигитална медийна грамотност MediaWise. Той се изпълнява от платформата prepodavame.bg. Един от ключовите компоненти на MediaWise е Тийн мрежата за проверка на факти (Teen Fact-Checking Network / TFCN). Проектът е насочен към ученици от 8 до 12 клас, които имат..
Второто издание на "Младежкия конкурс за нова песен", организиран от сдружението на автори и композитори "Музикаутор" и проведен в Националния студентски дом в София, преди броени дни раздаде наградите на най-добрите . Група "Scarlet" от Бургас спечели първо място с песента си "Слънчоглед". Второ място взе Хюго (Теодор Кисьов) с песента..
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..
В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..
Промяната на бюджета на Столичната община за 2024 г. не бе разгледана на днешното заседание на Столичния общински съвет. Това е втори пореден опит докладът да бъде гласуван, след като на предходната сесия от коалиция „ГЕРБ-СДС“ посочиха, че не са запознати с него. Днес аргумент на общинските съветници от групата бе липсата на политически..
Историята на Щедрия вторник е от преди 12 години. В САЩ е измислен като ден, веднага след Черния петък. Първоначалният замисъл е бил да е ден, в който се празнува активно щедростта, даването, помагането на другите. Осмислено и осъзнато като контрапункт на донякъде безразсъдното харчене на пари по време на Черния петък, разказва Людмила Атанасова от..
В дена на втория пореден ден с премиера на музикалната приказка "Зелената птица" в Софийската опера и балет, авторът на музиката и стиховете - Добрин Векилов-Дони, отчита топъл прием и от публиката, и от директора: "Снощи акад. Карталов обяви, че спектакълът влиза официално в репертоара и от януари ще си играе регулярно". Основата е..