Първоначално е бил само с кучето си. И му хрумва идеята да "запали" повече хора по полезните за здравето разходки, очарованието на общуването с природата и забележителностите около столицата. По думите му, има прекрасни близки до София места, които малко хора знаят.
"Идеята беше хората, които не обичат да ходят или не успяват да се организират, да разберат за тях и да ги видят. На 20-30 минути ходене от София човек може да се озове в прекрасна дива природа. От Боянското ханче до Боянското езеро пеша е около 20 минути. И човек спокойно може да се освежи, да се наслади на гледката, да диша чист въздух, преди да започне деня си", даде пример Кирил Коларов.
Отначало в разходките трудно се включвали нови хора, но всеки отишъл споделял, че му харесва. Най-възрастният участник сега е оперна певица на 84 години, която е пример за жизненост за цялата група.
"Това е допинг, естествен наркотик, който човек получава от природата... Всеки ден е добре да ходим пеша. Това е задължително за хората над 30 години. Това е най-естественото движение за човека. Според медиците, полезно на ден е изминаването пеша на 10 км. Но в забързаното ни ежедневие рядко отделяме време за това", казва още специалистът.
За начинаещите са подходящи леки преходи - до Боянското езеро и скали, разположени над тях. Групата е посещавала Драгалевския манастир, пещерата "Очите на Бога" до Луковит, Земенския пролом.
Кирил Коларов се занимава с йога от 19 години, въпреки че е инженер по управление на летателни апарати. Преподава в детски градини, училища и висши училища, сред които Националното музикално училище - „Любомир Пипков“, Музикалната академия, Университета по архитектура строителство и геодезия.
Още от съветите му за подготовката за планинските разходки, за маршрутите, както и за здравословен начин на живот - чуйте в прикачения звуков файл!
На предстоящото заседание на Столичния общински съвет утре, в дневния ред са включени три доклада с предложения за оптимизиране на част от наземния градския транспорт, подобряване на транспортното обслужване и разкриване на нова линия. Трите предложения идват от страната на зам.-кмета в направление "Транспорт и градска мобилност“ Илия Павлов и..
Ще се промени ли качеството на храните у нас, след като правителството актуализира наредбите за тяхното производство? Поводът е становище на асоциация "Активни потребители“, изпратено до Министерството на земеделието и храните, във връзка с представения за публично обсъждане проект на Постановление на Министерския съвет за приемане на Наредба за..
Пореден нов български филм, наречен "Терапията" , ще ни радва от големия екран. Неговата премиера се състоя преди дни, а повече в предаването "Добър вечер, София“ разказа актрисата Розалия Абгарян , която е част от екипа на филма. "Залата беше пълна. Филмът е различен, засяга важна тема и провокира важни въпроси", посочи тя. В обществото..
България е на четвърто място в Европа по брой аптеки на глава от населението. Единствено Испания, Гърция и Кипър имат повече аптеки, каза пред Радио София председателят на Българския фармацевтичен съюз Димитър Маринов. Разпределението им е концентрирано в големите градове, поради факта, че и населението живее основно там. "В Европа 58% от..
"Екипът на София" представи своя годишен доклад за развитието на града през 2024 година. Докладът анализира и прави оценка на управлението на Столичната община за последната година. “Това, което ние се опитахме да направим с този доклад, е базирано на доста ясна методология. На максимално много данни и на публична информация за работата на общината”,..
Точно преди 80 години е публикувана Наредба-закон за правописна реформа на българския език. Стремежите на някои кръгове у нас по онова време за промени в стария български правопис са отзвук от правописната реформа в Русия, проведена от болшевишкото правителство след Октомврийската революция през 1917 година. От левите кръгове (комунисти..
Върховният административен съд (ВАС) потвърди забраната за използване на твърди горива за битово отопление в София, която ще влезе в сила през 2029 година. Така съдът окончателно отхвърля жалбите срещу въвеждането на забрана на територията на столицата. Основен източник за наднорменото замърсяване на въздуха по отношение на фини прахови частици (ФГТЧ)..