Жители на Горубляне настояват да бъдат обезщетени за собствените им земи, върху които ще бъде разположен бъдещият парк, установи репортерско проучване.
Не сме длъжни да даряваме имотите си – възразяват жители от квартала пред Радио София. Те предпочитат да бъздат обезщетени парично, а не с друга земя. – Показали сме карта и сме предложили паркът да бъде върху държавна и общинска земя… Признават ни правото на собственост, но нямаме право да ползваме земята си. Плащаме си данъците, както и такса смет.
По думите на зам.-кметът на „Младост“ Биляна Петрова районната администрация е изцяло на страната на жителите. Интересът е небивал.
По проекта за парка са подадени над 1600 становища и възражения и те трябва да се обработят.
Тя е съгласна да бъде изграден парк, но не с цената на ощетяване на собствениците. Петрова смята, че ако зелените площи станат приоритет на управляващите, пари ще се намерят не само за изграждане и поддръжка, но и за финансово обезщетение на собственици.
Тук можете да прочетете подробен доклад с обобщената информация от всички постъпили становища в деловодството на район „Младост“
Нека кметът на район „Младост“ и нейният екип да си вършат добре работата, да подават своите предложения и да подготвят нужните документи. Да не се оправдават, очаквам предложения – подчерта кметът на София Йорданка Фандъкова. – Ако не искат да се строи, да дойдат и да обсъдим въпросите. Напоследък си говорим през медиите, а това не бива да става. Кметовете имат инициативата да внасят доклади в общинския съвет – добре обосновани и мотивирани. Едва след това можем да коментираме финансови възможности. „Дайте пари“ не е предложение. Бюджетът на общината е за всичко, практиката ни е да обезщетяваме с друг имот.
Чуйте различните гледни точки в репортерската разработка на Полина Начева.
Всеки петък в новото предаване "Вашият глас" реагираме и отразяваме слушателски сигнали за проблеми, а защо не и за похвали...
В чешкия град Острава в момента се строи нов комплекс с концертна зала с 1300 места, зала за театрални представления, камерна зала, образователен център, зала за конференции и звукозаписно студио. Идеята е тя да помогне за трансформацията на региона, който е един от 96-те в Европейския съюз, получаващи финансиране в рамките на Фонда за справедлив..
Ева Перчемлиева - Тъканова, позната и от "Цинга Манга Фънк", и като преподавател по оперно пеене, записва поредица песни от български композитори: "Винаги съм имала интерес към авангарда. Иван Спасов е не просто композитор и диригент, той е един от тях, с особен поглед над света. Много съжалявам, че не съм го познавала лично. На 7 ноември ще..
Христо Йоцов за "Зодиак" - албум, който тази вечер, 3 ноември ще бъде представен на живо в София лайв клуб: "Генезисът на проекта се крие в документалиста Марио Кръстев. По време на КОВИД той е прочел всички книги на Харуки Мураками и му е благодарен, че го е върнал във времето. В края на миналата година ми се обади и ми каза, че иска да правя музика,..
Владимир Пасев, президент на Интеракт-клуб към Немската гимназия и Добромир Добринов - ротарианец за благотворителна проява , организирана от учениците: "Организацията е на 3 етажа - до 18 г., интеракт, до 35 г. - ротаракт и след 35 г. - ротарианци. Най-голямата ни кауза е полиомиелитът - почти сме го убили, само в две страни по света има останало."..
Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките качества на голяма част от тях. Българските спортисти от онези години съчетават изключителен талант с..
Александър Шпатов, председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се променяме вътрешно. София е един европейски град и стои по-добре на световната карта. Усещането, че..
Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата минават през тежки разводи – Мими с поляка Юрек Рибински, а Развигор с пианистката Теодора. Женитбата им..