На въпрос: "Какво е общото между математиката и музиката, с усмивка отговаря": Музиката е математика. Тя е съвкупност от метрични стойности.
Винаги с респект и огромна благодарност си спомня за своя ментор - баса Франко Федеричи, с когото дебютира на сцената на Летния фестивал в Бергамо през 2010 година. Оперният певец, за когото говорим, е Росен Ненчев, който от есента на 2017 г., след успешно представяне в първия майсторски клас на Красимира Стоянова, е сред назначените солисти в Софийската опера. Освен в класа на маестра Стоянова, Росен Ненчев е и сред участниците във втория и трети майсторски клас (2017 и 2018 г.) на Хосе Карерас в Пезаро, Италия. Именно с името на един от трите най-големи и обичани тенори в света е свързана новината за нашия млад певец. На 21 октомври той ще излезе на сцената в "Арена Армеец" до знаменития Хосе Карерас.
За Росен Ненчев това е сбъдване на мечта немечтана, нещо свише. Всъщност, всичко има обяснение и в случая това, което е помогнало на нашия певец, е неговият талант, който не остава незабелязан както от маестро Карерас, така и от импресарските агенции, които следят изявите на участниците в майсторските класове.
Така след последния концерт на Хосе Карерас в София, на 3 декември 2015 г. - като част от прощалното му турне, той се завръща отново у нас. Този път сцената ще бъде по-голяма - не тази в НДК, а в зала "Арена Армеец", а патрон на събитието е Христо Стоичков.
Росен Ненчев гледа на това свое участие като на звезден миг, в който ще бъде редом до една от легендите на оперното изкуство на ХХ век. Казва, че започва да се готви за предстоящия концерт още от сега, като обещава интересна програма, в която заедно с маестро Карерас ще изпълнят най-хубавите канцонети.
Още - чуйте в звуковия файл.Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..