Над 8 000 ученици са включени в проекта, като 2000 от тях са в приоритетни за икономиката сектори. Участват 2 200 работодатели, както и 326 професионални гимназии.
Предвидена е стипендия в размер на 300 лева, като след финала на проекта учениците ще получат сертификат за успешна практика. Приключилите практически обучения са 1619, а платените обучения са 931. Занятията се провеждат след учебните часове. Участие могат да вземат ученици, навършили 16 години.
Почти всички столични професионални гимназии са се включили в проекта. Учениците в реална среда ще преминат практика. Децата ще създават и виртуални фирми, за да се научат на фирмено управление.
Проектът приключва на 9 ноември. Заради успеха му, част от него ще продължи най-вероятно с национални средства.
Пътна инфраструктура е съвкупността от всички елементи и съоръжения, които формират пътната мрежа, и които осигуряват възможност за придвижване на моторни превозни средства, велосипеди и пешеходци. “Пътните платна, поне в по-основните улици и булеварди, са относително на средно ниво поддържани, колкото и бюджетните средства осигуряват необходимия..
Летище София ще приеме новото си име “Васил Левски” на официална церемония. Събитието ще се проведе на 19 февруари 2025 г. от 9.00 ч. пред Терминал 2 на софийското летище. Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще участва в церемонията. Поканени за участие са представители на президентската институция, Народно..
На 19 февруари ще продължат военните ритуали за отбелязването на годишнината от гибелта на Васил Левски. В София Националната гвардейска част ще постави почетни часови пред паметника на Апостола на свободата през целия ден, а от 18.00 ч ще проведе възпоменателна церемония. От 11.00 ч на ритуала пред паметника в кв. „Горубляне“ ще участва..
През днешния ден валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места ще продължи да вали сняг, в крайните югоизточни райони – дъжд и сняг. В източната част от страната ще продължи да духа умерен и временно силен вятър от север-североизток, съобщават от Националния институт по метеорология и..
Коментатори във "Форум" тази седмица са социологът Елена Дариева и историкът Светослав Живков. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха, бяха: - САЩ и Русия на една маса в Саудитска Арабия - подобряване на двустранните отношения и договаряне на край на войната в Украйна - Доналд Тръмп и обкръжението му - Има ли бойкот..
Жители на "Кремиковци“ излязоха на протест заради задръствания на жп прелеза на входа на района. Недоволството на местните е свързано с контрола на бариерата, която често образува "тапа" в рамките на 20 до 40 минути. Христо Недялков е на 47 години. Живее в столичния район "Кремиковци". Казва, че последните 15 години е все по-трудно преминаването през..
С частична политическа подкрепа, изразена от парламентарно представени партии и ангажимент да продължат усилията в осигуряване на достъпна и качествена храна, премина дискусия по темата, която се проведе по-рано днес. Макар сериозен фокус да бе поставен върху ценообразуването на продуктите, участници в събитието коментираха и нужда от..