Възпитателният метод Монтесори, който се фокусира главно върху развиването на усещанията при децата, е създаден от италианската лекарка и световноизвестна педагожка Мария Монтесори. Тя използва привлекателни материали за свободните, индивидуални дейности, благодарение на които детето укрепва своето зараждащо се „Аз“. Монтесори забелязва, че не се обръща достатъчно внимание на интелектуалните потребности на децата и се заема със задачата да промени това. В момента, по целия свят, хиляди хора се съгласяват с метода Монтесори и възпитават децата си спрямо неговите специфики.
„Няма значение, дали родителите и учителите се водят по метода Монтесори. Тук важното е те да видят потенциала, който децата носят в себе си от раждането си. Този потенциал трябва да се развива максимално добре от самото начало, защото тогава започва изграждането на характера и на личността. Ако родителите имат познания, могат да възпитават децата си и вкъщи. Всичко, което децата научат през първите 2 - 3 години, ще бъде основата, върху която те ще изградят своята самоличност. Трябва да сме сигурни, че ще им дадем най-доброто начало“ - казва Патриша Уолнър.
Но какво различава Монтесори от конвенционалното обучение?
„Методът Монтесори е различен, защото е строго индивидуален. Не е необходимо децата да се конкурират - кой е най-бърз, кой е най-умен. Стараем се да работим с индивидуалния потенциал на всеки. Методът Монтесори започва от самото начало, проследява развитието на езика, на движенията, на спецификите на характера, за да можем ние, педагозите, да работим с всяко едно дете поотделно. Помагаме на малките да разберат, не само какво правят, но и какъв е неговият смисъл“ - коментира Уолнър.
В София Патриша Уолнър провежда обучителен курс за възрастни - родители и учители, който ще им послужи при бъдещото възпитаване на децата. Тя сподели, че намира българите за прекрасни хора, а също така и за чудесни ученици.
Продължава седмицата, в която анализатори във "Форум" правят равносметка на 2024-та и споделят очакванията си за 2025 година. Арман Бабикян, пиар експерт и Георги Проданов, политолог днес коментираха какво се случва в момента и какви биха били последствията при възможните изходи от продължаващите преговори за редовно..
Заради неефективност на нощния градски транспорт в София Карлос Контрера е предложил съкращаване на линии още през март 2024 година, съобщи пред БНР самият той. Контрера е общински съветник трети мандат и е зам.-председател на Комисията по транспорт в СОС. В доклад (с Ваня Григорова) той се предлага да бъдат спрени две от линиите на нощния..
Ако трябва да търсим в американската съвременна политика два персонажа, които са диаметрално противоположни - това са Джими Картър и Доналд Тръмп, който след около седмица ще влезе в Овалния кабинет. Това заяви журналистът Енчо Господинов в ефира на Радио София. Той разказа, че е бил 27-годишен репортер, когато Джими Картър полага клетва като 39-ия..
Началото на годината традиционно е време за анализи и прогнози. Обръщаме поглед към пазара на труда. Какъв беше той през 2024-та и какви са прогнозите за 2025-а? Обявите за работа, заетостта, цената на труда - търсенето и предлагането в различните сектори, как технологиите оформят и влияят на начина, по който работят и се развиват компаниите...
Стремежът към поевтиняване е общ знаменател за много хранителни стоки и продукти , които през последните месеци и години видимо са влошили качеството си. Това обикновено става там, където технологиите позволяват използването на евтини заместители . Това коментира пред БНР-Радио София Богомил Николов от Асоциацията на активните..
Дали ще бъдат спрени две от линиите на нощния градски транспорт - N3 и N4, а другите две - N1 и N2 ще обслужват пътници само в петък и събота, ще реши Столичният общински съвет на следващото си заседание (16 януари), ако предложението в доклада на Ваня Григорова и на Карлос Контрера бъде прието. Противници на "орязването" на нощните..
“Лицата на нощна София“ - така е озаглавена предстоящата изложба, за която разказа в предаването “Радиокафе“ музикалният журналист и фотограф Иваничка Кючукова. “Лицата на София и на музиката са важно нещо за мен, но те са важни и за самия град“, отбелязва тя и допълва, че в нейното ежедневие често среща различните лица на София - публиката и..