Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Хала от Ирак: В България усетих, че съм свободна

Хала от Ирак е на 35 години. В България е от 6 години, заедно със семейството си. Тя се чувства интегрирана, дори участва в различни проекти на неправителствени организации.

Преди време организацията "Meeting Points" създадоха стенопис на сградата на 5-то ОУ в София, на което са изрисувани традиционни символи на бежанци в страната. Хала дава идея на стената да се изобрази съд за вода, типичен за Ирак. Пред всяка врата в нейната родина се поставя такъв съд, който е знак за гостоприемство.

На въпрос дали е пила "студена вода" в България, Хала споделя, че в България е хубаво, според нея 90 процента от българите приемат добре бежанците.

В репортажа, младата жена споделя за съчувствието, което среща като бежанка в България и за свободата в "Родина зад граница" - чуйте в звуковия файл.

БНР подкасти:

Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към груп