Столичните пазари в „Красно село“, „Борово“ и „Иван Вазов“ ще бъдат дезинфекцирани. Това става от лицензирана за тази дейност фирма. За да няма контакт между администрацията и наемателите на щандовете, са поставени прозрачни кутии. Пазарите са открити пространства и затова са безопасни за посетители и търговци, припомнят от „Пазари Юг“.
Общинското дружество "Пазари Възраждане", което стопанисва Женския пазар, пазара "Димитър Петков" и предгаровия площад "Ротонда" също предприе спешни мерки за превенция и недопускане разпространението на коронавирус Ковид-19 на територията на тържищата.
Със заповед изпълнителният директор на дружеството Драгомир Димитров вече се извършва дезинфекция на откритите площи на пазарите всяка вечер след приключване на пазарния ден. На търговците, наематели на търговски площи на територията на пазарните пространства, са осигурени необходимите предпазни средства - защитни маски, ръкавици, дезинфекционни разтвори на алкохолна основа.
Мерките са предприети съгласно препоръките на Министерството на здравеопазването и оперативния щаб на Столичната община за превенция на разпространението на коронавирус.
"Отнасяме се отговорно към пазарите в тази криза, искаме да ги направим безопасни както за търговците, така и за посетителите", обясни пред Радио София Драгомир Димитров. За третиране на всички открити площи ще бъдат използвани сертифицирани препарати, които се прилагат в градския транспорт и други обществени пространства.
Всички търговци са получили копие от разпореждането на директора на "Пазари Възраждане", както и инструкции за работа.
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
Днес "Радиокафе" гостува на Община Цариброд – Република Сърбия. Какви ще бъдат предизвикателствата пред българите, които живеят тук през новата година? Това е поредното съвместно предаване на Радио Телевизия Цариброд и Радио София. Зоран Джуров – Председател на Общински съвет Цариброд е първият ни събеседник: "Глобално нещата не са се..
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Историята на българското радио обаче се заражда и оформя още..
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
Нели Симеонова, изпълнителен директор на компания „Антарта“ за възобновяването на производството на оригиналната българска космическа храна. Техният партньор, Институтът по криобиология и хранителни технологии трети в света е произвеждал космическа храна, а екипът на "Антарта" предлага висококачествени продукти за кратки и дълги пътувания в Космоса,..
С Йордан Радичков, внук на Йордан Радичков говорим за инициативата "Януари - месец на Радичков" която тази година е в Антарктика! Още в края на тази година всички издания на българския писател ще бъдат изпратени в библиотеката на нашата експедиция там: Благодарение на българската мисия в Антарктика и проф. Христо Пимпирев, новите издания с истории..