Програмата е естествено продължение на работата на организацията в посока на развиване на предприемаческата компетентност, мислене и поведение. Тя е резултат от прилагане на практика, в образователен модел, на темата и идеята за отворени иновации в обществото и новия начин, по който различните участници в процеса на създаване на икономическа и социална стойност си сътрудничат и взаимодействат, обясни пред Радио София Милена Стойчева, изпълнителен директор на “Джуниър Ачийвмънт България”.
Участниците в програмата работят при ясно организиран процес, който има образователна и валидираща фаза на намерените решения и последен етап, в който се изработват и утвърждават прототипи или решения, които трябва да бъдат предложени на пазара. Този модел е комбинация от методите, които се използват във водещи образователни институции, но е доразвит и адаптиран към съвременната пазарна среда. Работи се с концепцията за интердисциплинарност и мултидисциплинарни екипи, посочи Стойчева.
Малвина Илиева от “Джуниър Ачийвмънт България” съобщи, че се отчита голям интерес към програмата, като досега желание да участват са проявили над 200 души. Подборът включва интервю и тест за оценка на предприемаческия потенциал, а срокът за кандидатстването е до 30 октомври.
Тази година в програмата Beyond са добавени няколко нови елемента, като един от тях е, че участниците ще могат да работят заедно с професионалисти - технологични и бизнес ментори. Друга промяна е дигитализацията на учебното съдържание, предвид ситуацията с Covid-19. Заедно с това екипите в България ще могат да си сътрудничат с екипи от други европейски държави.
Подробности за програмата Beyond можете да научите от интервютата на Катя Василева с Милена Стойчева и Малвина Илиева.Програмата за предприемачи Beyond на Джуниър Ачийвмънт България (JA Bulgaria) има за цел да предизвика и да насърчи създаването на компании и стартъпи, които да решават проблеми. Компанията победител през миналата година WHISP е именно такава...
След повече година турне българските съкровища от изложбата "Владетелите на Европа" , представена в САЩ и Канада , се завърнаха в България и отново могат да бъдат видяни във витрините на Националния исторически музей (НИМ). В Чикаго живее..
Още едно красиво момиченце се появи на бял свят, след като родителите му бяха финансирани по Програмата на Столичната община за подпомагане на семейства и двойки с репродуктивни проблеми, нуждаещи се от инвитро процедури с донорски яйцеклетки...
Институцията на омбудсмана изпрати писмо до председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране доц. Иван Иванов и до изпълнителния директор на столичната топлофикация Петър Петров, в което настоява хилядите жители на София в жк. “Младост-1”, жк...
Ние вече имаме опит, за да реагираме в такива ситуации, така че учениците излязоха в обучение от разстояние, в електронна среда. Обучаваха се онлайн в рамките на вчерашния ден. От днес топлоподаването в сградите на училището е възстановено, така че..
През днешния ден отбелязваме Световния ден за борба с най-разпространеното хронично неврологично заболяване - епилепсията. Тази година инициативата се провежда под мотото: „Заедно за подкрепа и осведоменост“. Националният дворец на културата и сгради в..
През днешния ден сутринта на места в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10° и минус 5°, в отделни котловини - до минус 14°, за София - около минус 10°, съобщават от Националния институт по..
Коментатори във "Форум" тази седмица са зам.-председателят и член на Управителния съвет на Българската асоциация по информационни технологии доц. д-р Наталия Футекова и образователният иноватор Ангел Георгиев. Заедно с водещата Елена Пъневска, част от..