Кои заглавия и автори са подходящи да бъдат записани под формата на аудиокниги? Може ли един автор, който не ти е любим, да „те спечели“ с аудиопрочита си? Какви са предимствата, приликите и разликите на тези нови медии с индивидуалното четене на хартиена книга или театъра, къде въображението има повече простор? Дори: може ли да слушаш записана книга на по-бързи обороти от нормалното темпо?
С дискусия по тези и други въпроси Даниел Ненчев и Ива Дойчинова (а и Димитър Ганев) навлязоха и представиха новия сезон на Storytel live.
Поредицата ще се излъчва всяка сряда от 18 часа на живо във Facebook Live формат в страницата на Storytel, а водещ е именно журналистът Даниел Ненчев.
Най-доброто начало за приближаване до аудиокнигите е любовта към четивата и четено, подчертава Даниел Ненчев: „Все пак преживяванията са различни. Едно е на дивана с книга в ръка, друго е да слушаш литературно произвадание по време на разходка в парка или... докато печеш чушки.“
Това е възможост да преживеем любими или още непознати книги в нов формат, убеждава журналистът, водещ на срещите в сряда, при които има и разговор с автор или артист, който е прочел дадено литературно произведение.
След журналиста Павел Владимиров, в следващата сряда в поредицата ще гостува писателят, журналист и продуцент Георги Тошев (а по-следващата - актрисата Параскева Джукелов).
Преди да си запазите в списъка времето след от 18 часа на 21.10.2020 за слушане и гледане, чуйте разговора с Даниел Ненчев.
Хореографът Яница Атанасова, номинирана за Награда за Полет в Изкуството „Стоян Камбарев“ 2021 разказва за пътя си. Първото нейно цялостно представление е "Връзки" е наградено от Асоциацията на хореографите, когато Яница е на 24. "Задължително приятно" - пространства, събрани в едноименен филм с премиера на 28 април, също номиниран за наградата "Полет..
18 април е Световният ден на радиолюбителите. На тази дата през 1925 г. в Париж е основан Международния радиолюбителски съюз IARU. Днес членове на този съюз са повече от 160 страни в света, в които се отбелязва този празник. За рождена дата на организираното радиолюбителско движение в България се приема 5 юни 1926 г., когато 38 електроинженери,..
Георги Атанасов и Георги Кочев са две момчета от ромската махала в Столипиново, които успяват да сбъднат мечтата си да учат актьорско майсторство в Пловдивския Университет "Паисий Хилендарски". Те наричат себе си не просто приятели, а братя, защото заедно вървят по пътя към мечтите и ги сбъдват: "Занимаваме се и с късометражно кино. Съдбата ни..
Тазгодишната носителка на наградата "Захари Зограф" проф. Десислава Минчева в разговор с Лили Големинова: "Това е много сериозна награда. Първата носителка е моята майка, но има и още жени-носители." "Има дух, както и при наградата Владимир Димитров-Майстора. Това е част от културата и паметта. Имената на носителите са много впечатляващи. Замислям се за..
В Международния ден за опазване паметниците на културата, гост на Лили Големинова е Катя Зографова, уредник на музея Никола Вапцаров. Ето началните ѝ думи: "нация без културна памет е човек с деменция, не знае къде отива и губи своя образ". Дали се усеща като пазител? "Да, на едни крехки и уязвими ценности. Хартията е нежен, уязвим носител на памет...
„Затрупана София“ – спомените на поета Кирил Христов съживяват града от началото на миналия век. Човекът, когото обикновено свързваме със стиха "Жени и вино, вино и жени" и драмата "Боян магесник", всъщност представя една София, в която се чувстваме съвсем на място, с подробности, което една душа като неговата може да разкрие. Повече - в разговора на..
Името на Ангел/Анжело Куюмджийски за мнозина е неизвестно, но софиянци разпознават знакови сгради в София като старата сграда на министерството на транспорта до Народния театър или Френското посолство на ул. Оборище. Общото между тях, а и със старата резиденция на американския посланик на ул. Велико Търново е, че са принадлежали на Куюмджийски. Накратко..