Съществуват девет таланта (интелигентности) във всеки от нас, които ако умело развиваме, ще можем да се реализираме пълноценно. За това обаче трябва да имаме нагласата и желанието, да променяме мисленето си към креативност и положително отношение към всичко около нас.
За всичко това пред Радио София говори д-р Кирил Калев – експерт по комуникации, медии и коучинг.
„Хора като Теодор Ушев се стигнали до професионални висоти, дръзват да посегнат и към друг ресурс, за да започнат и да се занимават с нещо друго“, коментира Калев. И обясни, че за целта човек трябва да мине през убеждението, провокацията, мотивацията, усилията за креативност.
Важното е всеки да определи кое му е интересно, приятно му е да го прави, но не смее да се захване сериозно с него. И след това да бъде смел, да дръзне да работи в тази насока, да развива съответните качества и таланти.
Това ще ви даде не само удовлетворение, но и самочувствие.
9-те интелигентности, формулирани и от американския психолог Хауърд Гарднър, са: лингвистична – способността да се оперира с думи както устно, така и писмено; логико-математическа – способността да се оперира с числа и да се мисли рационално; музикална; телесно-кинестетична – за спор, танци, работа с ръце; визуално-пространствена, дарба, характерна за художници, архитекти, дизайнери; междуличностна; вътреличностна; натуралистична; екзистенциална.
Кирил Калев е сертифициран обучител по комуникации. Бил е посланик в Австрия, директор на програма „Христо Ботев“ на БНР, издал е книга („Традиция и бъдеще – 120 години дипломатически отношения между България и Австрия), както и 3 албума със свои песни.
Чуйте разговора на Ива Дойчинова с Кирил Калев.
Поне 350 хиляди от сънародниците ни са били на воден режим през изминалата година. Запитахме се “Защо?” и тръгнахме по следите на изчезващата вода в Североизтока. Срещнахме водомайстори, дънни биволи и много сърцати хора, принудени да оцеляват без вода. Документирахме прокопаването на сондаж за хиляди левове, местонахождението, на който е..
В Ротердам е в разгара си 54-ото издание на Международния филмов фестивал. Той бе открит с филма “Фабула“ на режисьора Майкъл Тенхорн. Цели 14 филма фигурират в официалната “Тигър селекция“ на фестивала тази година, сред които има и българско участие. Това е първият фестивал в Нидерландия, основан през 1972 година, който се утвърждава като..
Тази вечер започва Десетото издание на фестивала за документално кино Master of Art с прожекция на филм за Франк Синатра и песента му “My Way”. Захванах се с този фестивал, защото ми е страст да споделям изкуство с повече хора. Така 10 години споделяме изкуство, емоции, красота, пътуване във времето. Това е нашият начин да променяме живота към..
Тази седмица изказване на американския президент Доналд Тръмп за Газа породи остри реакции по света. При визитата на израелския премиер във Вашингтон Тръмп заяви, че Щатите ще поемат контрола върху палестинския анклав. Критиките не повлияха на Тръмп и той повтори това намерение. На пресконференцията с Нетаняху Тръмп предложи палестинците да..
Сръбската общност в София организира шествие в знак на подкрепа за студентите и гражданите на Сърбия, които протестират срещу безотговорното управление и корупцията , довели до многобройни трагедии и криза в страната. Проявата е насрочена за тази неделя - 9 февруари, от 11:30 ч. пред посолството на Република Сърбия в София. По време..
Отворени са номинациите за доброволчество на “Time heroes”. “Вече 12 години всички хора, даряващи време си имат дом и той се казва “Time heroes”. За тези 12 години имаме вече регистрирани близо от 100 хил доброволци. Доброволчеството е дариш безвъзмездно от най-ценния си ресурс, който е време и внимание в подкрепа на кауза и на това да помогнеш,..
Турне “С дъх на кабаре“ - звучи загадъчно, нали? Но ако добавим и млада дама със саксофон в ръка, ситуацията придобива свръх любопитен сюжет. И нека кажем, че всичко е реалност – и дамата със саксофона и турнето“С дъх на кабаре“, защото в предаването “Добър вечер, София“ гостува именно тя – саксофонистката Галатея Мутафова, за да разкаже повече..