Първата българска образователна игра, която развива меки умения у децата, е Space Patrol. Тя стимулира критичното мислене, работата в екип, креативността и лидерството в подрастващите, убедени са създателите й.
Действието при нея се развива в космоса. Играе се от отбор от двама души, които минавайки през различни предизвикателства научават интересни факти за космоса и придобиват меки умения, нужни им и в реалния живот.
Играта е разработена от изцяло български екип от КVABA Interactive - инди гейм студио, специализирало се в разработването на игри, виртуална и добавена реалност, както и други дигитални решения.
Играта няма комерсиална цел, създаването й е финансирано изцяло от фондация „Лъчезар Цоцорков“, които инвестират в иновативни формати в образованието и развитието на децата.
Може да бъде изтеглена безплатно от тук (за Android) или тук (iOS):
Как се породи идеята?
Николай Георгиев, един от създателите на играта споделя, че проектът е създаден с концепцията да създаде и развие меки умения у конкретна възрастова група.
Целта: в някаква игрова форма да бъдат предавани умения за работа в екип, лидерство, изобретателност. След проведено мащабно проучване, стигат до заключението, че форматът ще бъде тип мобилна игра.
Уменията, които развива у децата са работа в екип, изобретателност и любопитство. Николай споделя,че играта е разработена съвместно със децата и на всеки етап е тествано това което е направено, доколко е полезно и дали им харесва, защото ако играта не е приятна за играене, няма да постигне конкретните умения.
Най-голямото предизвикателство е балансът за уцелване на възрастовата група, казва Николай Георгиев.
Учениците от ОУ “Александър Георгиев-Коджакафалията” бяха първите, които тестваха играта и дадоха своите препоръки за нейното финализиране – какво е мнението на едно от момчетата от QA екипа Константин Пламенов.
В коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" продължава темата за изборите. Възможно ли е да бъдат касирани изборите – ЦИК изпраща в прокуратурата записите от броенето в седем избирателни секции . Да си русофил и патриот не е печеливша теза - заща това е така? За разделението в ДПС - няма добро ДПС нито това на Делян Пеевски, нито..
Първата карта с адаптиран маршрут за хора в инвалидни колички вече е факт. Тя ще бъде представена по време на събитието „София и за мен“ на 7 ноември. Повече по темата разказа Гергана Дойчинова от Фондация "Ела и ти“, които са организатори на инициативата. Идеята е, чрез тази карта и хората в инвалидни колички да могат самостоятелно..
600 ученици в 11-и и 12-и клас в София, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Велико Търново и Варна ще преминат през обучение по пътна безопасност. Целта на инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" е да формира отговорно отношение на младежите, като участници в движението и като бъдещи водачи на моторни превозни средства. "Аз ще бъда отговорен..
В ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ днес бе подписано споразумение за сътрудничество между университета и Българското национално радио. Обществените институции не могат да работят в изолация и трябва да си помагат по пътя напред, защото всички работим в полза на обществото. Това подчерта по време на подписването на..
София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха и в него да се включат представители на научно-изследователската общност, но и обикновените граждани, които могат да допринесат за общинските политики. За това се обяви столичният кмет Васил Терзиев по време на откриването на научната конференция “ Предизвикателства..
Първата успешна операция за тази година бе извършена от екипите на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на Александровска болница . Благодарение на успешната трансплантация 31-годишна жена от Плевенска област получи втори шанс за живот . Неи н донор стана 54-годишният ѝ баща , като и двамата са в отлично..
Марката „Български държавен стандарт“ (БДС) гарантира единствено и само производството на кисело мляко или бяло саламурено сирене на територията на България. Суровината обаче, дали под формата на фуража, с който се хранят животните или млякото, от което се произвежда готовия продукт, доста често е внос от чужбина. Това коментира Симеон..