Накратко, какво и кого представлява WWF:
WWF e Международна природозащитна организация, основана през 1961 година. Развива дейност в над сто държави, с помощта на 7 000 служители и над пет милиона доброволци, които работят за подобряване на околната среда, за да може хората да живеят в хармония в природата.
В България WWF се занимава със защитените територии и местообитанията от европейско значение в мрежата Натура 2000, горите и сладководните екосистеми, устойчивото развитие на селските райони, промените в климата.
Кои са „Климатичните герои на нашето време“?
Те са млади хора, на възраст от 15-24 години, които да имат ентусиазма да работят заедно срещу тенденцията за влошаващото се състояние на нашата планета. Това обясни Виктория Табакова, която също е млад човек и за нея е гордост да бъде част от екипа на организацията за България.
„Занимава ни един проблем, който проучваме от доста време. А именно, че има една неяснота при младите хора, по конкретно в Централна и Източна Европа, за това как нашите действия рефлектират върху климатичните промени и околната среда“, посочи Виктория Табакова.
Според нея, особено важни са ежедневните избори и решения, които всеки прави, за да промени живота си. Тя подчерта още, че младите хора имат нужда от подкрепа, за да направят взаимовръзката между малките, ежедневни избори и голямата обща картина на действителността, как климатичните промени рефлектират върху нашия живот.
Кой може да участва:
В програмата „Климатични герои на нашето време“, може да участва всеки на възраст между 15 и 24 години. Крайният срок на записване е 27 юни, неделя, като изпрати кратък текст, до 250 думи, или видео до една минута, по някоя от следните любопитни теми: „Климатичните промени в нашето ежедневие”, „Връзката между начина на живот и климатичните промени” и „Личният принос в борбата с климатичните промени“.
Целта на проекта „Климатични герои“ е да събуди заинтересованост у младите хора за опазването на природата, околната среда и планетата ни.
За повече информация относно записването - на climateheroes.bg
Чуйте още за партньорите на проекта в звуковия файл.
В три метростанции заработиха зони за безплатно измерване на кръвното налягане, съобщиха от Столичната община. Кътовете са в рамките на кампанията за превенция на сърдечносъдовите заболявания сред младите хора „120/80. Избери номера на сърцето" и са разположени в преходните станции "Софийски университет", "Сердика" и "НДК" , където хората..
В новата в студиото на "Форум" ще слушаме разсъжденията на Георги Вулджев и Едуард Папазян. Днес водещият Лъчезар Христов ги провокира по темите: Пореден епизод от сагата за политическата безизходица у нас. Борисов отказа лидерска среща с ПП-ДБ. Доган разчиташе на обръчите (бизнеса), Пеевски – на прокуратурата (с влияние не само върху..
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..
“Не започна отборът както трябваше тази година, но пък смятам, че ще завърши там, където трябва. Без значение какво прави Арсенал, хубавото е, че успяваме да направим добри каузи”, казва Георги Стоянов - председател на фенклуба на Арсенал в България. Фенклубът на английския отбор в България стана на 20 години и членовете му са отбелязали събитието по..
За специални събития до Нова година анонсира кметът на София Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. На 30 ноември ще има работилница за коледни играчки и много изненади на площад "Св. Александър Невски". От 10:00 часа посетителите ще могат да създават свои коледни играчки, които по-късно ще украсят столицата. Ще пристигне и..