Ендобиогенната медицина е глобален подход към човешкото тяло.
Твърди се, че това направление в холистичната медицина е на път да сътвори истинска революция, справяйки се с „нелечими” болести като рак и автоимунни заболявания.
Названието произлиза от endo - вътре, bio - живот, и genie - способността на тялото да се регулира. Създадена е преди 40 години от френския лекар Кристиан Дурафур. Във фокуса ѝ са нервната система и ендокринна система, които помагат на всеки орган да се възстанови по траен начин.
Шанс от Радио София да научим повече за ендобиогения имаме, благодарение на гостуването на д-р Шарбел Аби Шахин, който утре ще има среща с български медици и фармацевти.
Според него цялостният подход е важен, не можем да отделим тялото от психологичната част. Всеки от нас е уникален. Това означава, че и лечението трябва да е уникално.
„Ендобиогенията не е алтернативна, а интегративна, холистична медицина. Базира се на физиологията и най-новите научни теории за нея, без да се разделя тялото на отделни части“, обясни д-р Шахин и допълни, че преди да се отдаде на изучаването на този метод, той самият е бил лекуван от бъдещите си учители.
Преди прилагане на характерните за ендобиогенията подходи, се прави консултация и кръвен тест, от който са разбира как пациентът си взаимодейства с околната среда и откъде се е появил дисбалансът, провокирал заболяването.
В студиото гостуваха и Катя Христофорова и Камелия Димитрова, които са лекувани с терапевтичните инструменти на ендобиогенията и са преодолели множествена склероза и рак.
„Аз не правя чудеса – подчерта д-р Шахин. – Чудото идва от вашия организъм. Аз просто показвам пътя. Предписвам определени растения, с които се регулира функциите, включително и на духа, на психиката. Както древногръцкият лекар Хипократ е казал, болестите идват отвън, а изцелението – отвътре.“
Семинарът е на 27 ноември от 10 ч. в софийски грандхотел.
Чуйте целия разговор на Ива Дойчинова.
Превод в ефир – Росица Петкова.
Днес денят ще е мразовит. Дневните температури в повечето места ще са отрицателни - между минус 5° и 0°, в София - около минус 3°, съобщиха от НИМХ. Ще бъде предимно слънчево, пред обяд над Дунавската равнина все още ще има ниска слоеста облачност и температурите там ще останат по-ниски. Ще духа слаб вятър от северната четвърт. В планините ще бъде..
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..