Подробности по темата в ефира на Радио София разказа проф. д-р Боян Бончев - зам.-декан на ФМИ. По думите му, тази година кандидатстудентските изпити са били присъствени, като през юни ще бъде крайният изпит за ФМИ. Той каза, че има голям интерес към бакалавърските и магистърски програми към специалност "Информатика", а тази година има нова специалност "Анализ на данни" (Big Data) към Направление "Математика", към която интересът е много голям.
"Тази година форумът ще привлече голям брой представители на IT бранша у нас, това е неговото 13-то издание. Поради коронавирус кризата през последните две години участието беше до известна степен занижено. Например, през 2019 г. участваха 72 фирми, през 2020 г. броят им беше под 30, а миналата година бяха 36", сподели проф. д-р Бончев.
Той каза, че до момента са регистрирани 80 фирми, което е над прага на възможностите и повече няма да бъдат регистрирани, тъй като няма необходимо място за провеждане на събитието в по-голям формат. Освен това каза, че фирмите са предимно български, но част от тях са клонове на големи международни компании.
"Вече от 4 курс голяма част от студентите имат ясно очертан план за кариерно развитие. Някои от тях работят на половин договор, други са стажанти, трети пък са в процес на сключване на договор. Така, че в края на нашето обучение в бакалавърските програми голямата част от студентите вече имат очертана професионална реализация", заяви проф. д-р Бончев.
Той поясни, че много важни с бъдещите работодатели са гъвкавите умения, както и, че във факултета се организират различни курсове, които да помогнат на студентите в начина, по който те биха могли да представят себе си.
"Тези, които желаят да се ориентират в програмата на форума могат да влязат в сайта на форума онлайн и да видят за всеки ден, за всяка една фирма каква е програмата на павилиона, който може да бъде присъствен - в парка на ФМИ, виртуален и смесен", допълни проф. д-р Бончев.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментатори във "Форум" тази седмица са икономистът и политически анализатор Георги Вулджев и дългогодишният журналист Едуард Папазян. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес бяха: - ПП поиска оставките на Явор Божанков и Даниел Лорер - Либерализмът в Европа и САЩ - Футболен обзор в края на годината Подробности по..
Битови отпадъци, строителни материали и автомобилни части - съставът на едно от нерегламентирано образувалите се сметища в град Елин Пелин. Местоположението на изхвърлените ненужни материали се оказва в покрайнините на обработваема площ. В близост до сметището има съмнителни постройки, с охраняващи ги кучета. Пред Радио София кметът на община..
Как да различаваме фактите от фалшивите новини е целта на новаторския проект за дигитална медийна грамотност MediaWise. Той се изпълнява от платформата prepodavame.bg. Един от ключовите компоненти на MediaWise е Тийн мрежата за проверка на факти (Teen Fact-Checking Network / TFCN). Проектът е насочен към ученици от 8 до 12 клас, които имат..
Документалният филм "Чистота или смърт“ представя историята за живота и пътя на шестима резиденти в терапевтична общност за зависими в България. Въпреки че много хора са чували за такива общности, малцина знаят как всъщност изглеждат и какво се случва в тях. На 6 декември, в кино „Люмиер“ е премиерата в София, а прожекции има в Бургас,..
Второто издание на "Младежкия конкурс за нова песен", организиран от сдружението на автори и композитори "Музикаутор" и проведен в Националния студентски дом в София, преди броени дни раздаде наградите на най-добрите . Група "Scarlet" от Бургас спечели първо място с песента си "Слънчоглед". Второ място взе Хюго (Теодор Кисьов) с песента..
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..
В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..