Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Ангел Джоргов, зам.-кмет по строителството в Столичната община:

По ул. "Шишман" и пренареждане на жълтите павета ще се работи и догодина

Трамваят в тунела към "Люлин" ще тръгне до края на 2022-ра

Днес се отваря за движение бул. "Цар Освободител" между бул. "Васил Левски" и ул. "15 ноември"
Снимка: Ани Петрова

Строителните дейности на тунела към кв. "Люлин" вървят в срок. Работи се по тунелната облицовка и осветлението, изгражда се ново траймвайно трасе с нова контактна мрежа. Заложеният срок е краят на февруари 2023 г. Очаква се трамвайното движение да бъде възстановено преди Нова година, каза пред Радио София инж. Ангел Джоргов, зам.-кмет по строителството в Столичната община.

Той направи своеобразен отчет на моментното състояние и дейности по важни инфраструктурни проекти за реновиране и ремонти в София.

Храстите, ограждащи трамвайното трасе по бул. "Цар Борис III" са запазени там, където са в добро състояние, а където трябва – ще се засади нов плет от същия вид, но след 15 октомври.

Инж. Ангел Джоргов Снимка: Радио София

Ремонтът на ул. "Шишман" започна преди около месец. приоритет са били тротоарите, заради двете училища там и започването на учебната година. Шиканиране на движението и паркирането няма да има, каза още Джоргов. Част от ремонта ще остане и за следващата година. Най-вероятно Столичният общински съвет няма да приеме решение улицата да стане пешеходна зона, заради дефицита на паркоместа. Общината и дейностите се съобразяват до голяма степен с мнението на живущите и на бизнеса там.

Днес се отваря за движение участъкът от бул. "Цар Освободител" между бул. "Васил Левски“" и ул. "15 ноември" (сградата на БАН). Пренаредени са жълтите павета на 4-те ленти за автомобилно движение, но работата продължава.

Тези павета са 100-годишни, оригинални и са паметник на културата, припомни зам.-кметът. Ще има етапи и за пролетта на 2023 година.
Пренареждат се жълти павета само там, където е необходимо.

Чуйте целия разговор на Константин Лавсов.

По публикацията работи: Георги Нейков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Рисковете за нервната ни система се увеличават в горещото време

Високите температури са вредни за целия организъм, но особено уязвима е нервната система на човека. По време на горещините се увеличава рискът за поява на остри неврологични заболявания, какъвто е инсултът, а се обострят хроничните – като множествената склероза, проблеми с равновесието и доста други страдания. Това отбеляза пред БНР-Радио..

публикувано на 19.07.24 в 17:24

Петима ще станат специалисти по киберзащита по стипендиантска програма на БАК

Българската асоциация по киберсигурност (БАК) обяви първата си стипендиантска програма. Тя ще осигури 5 едногодишни безплатни абонамента за най-популярната платформа за университетско електронно образование в света – Coursera, съобщиха от  асоциацията. За участие в стипендиантската програма могат да кандидатстват младежи между 16 и 29..

публикувано на 19.07.24 в 15:36
Емблематичният Васил Найденов

Започна Sofia Summer Fest

публикувано на 19.07.24 в 15:36
Проф. Ингрид Шикова

Ингрид Шикова: България да участва активно в очертаните политики за новия мандат на ЕК и ЕП

Две дами затвърдиха позициите си начело на най-важните европейски органи и това за много хора не е изненада. Роберта Мецола ще оглавява Европейския парламент (ЕП) за следващите 2,5 години, а Урсула фон дер Лайен ще бъде председател на Европейската комисия (ЕК) за още 5 години. В крайна сметка обикновено няма толкова значение кой е..

публикувано на 19.07.24 в 14:18

"Генът на съмнението" на Никос Панайотопулос излезе на български

Недосегаеми, надарени бебета, доказани, зачеркнати – в това е превърнат светът на изкуството, след като в съвсем близкото бъдеще американският биолог Алберт Цимерман изолира гена на твореца. "Тестът на Цимерман" преобръща света на изкуството с главата надолу. Един обещаващ писател, изправен пред страха от евентуално отхвърляне, отказва да се..

публикувано на 19.07.24 в 13:48

На летище "София" нямат проблем с компютърната система, но се очакват закъснения на полети

От летище "София" съобщиха, че нямат проблем  с компютърната система. До момента е отменен един полет - от Берлин-Бранденбург за София.  Срив в IT мрежата спря полети и влакове в цял свят, блокира работата на банки и медии Пътуващите да следят сайта на летището, препоръча Десислава Груева от наземния оператор на аерогарата: "Самото летище..

публикувано на 19.07.24 в 12:35

Трето издание на "ХаХаХа на пейка"

ХаХаХа е първата професионална трупа за импровизационен театър в България. ИмПро театър (от импровизация) е театрална форма, при която сюжетът, персонажите и диалогът се измислят на момента, като за това актьорите използват предложения, взети от публиката. Подробности разказаха актьорите Тони Карабашев и Ивайло Рогозинов. По думите им..

публикувано на 19.07.24 в 12:30