Героините в романите й са жени, които могат да се срещнат на всяка крачка. Пред Радио София тя разказа, че започнала да пише на шега.
„Дадох си сметка, че творческия ми път не включва образованието ми. Частни уроци не мога да давам, тепърва да се връщам в училище – няма да го направя и си казах „освен да започна да пиша“. Така за 20 дни написах „Розов храст и сладко от смокини“. Направих представяне – не мога да не се изложа пред целия град и за моя изненада, там от 500 книги, се продадоха около 300. Останалите книги ги занесох вкъщи и нямаше какво да ги правя. Занесох си в една книжарница във Варна“, добави Красимира Кубарелова.
Разказва, че след като книжарят прочел книгите й, й дава съвет да си намери истински издател. Така само за няколко дни, романите й попадат в едно от големите български издателства.
„Много харесвам, когато някой чете книгите ми, да има чувството, че си говорим, да чува по някакъв начин гласа ми“, казва авторката.
В сряда вечерта, Красимира Кубарелова е имала среща със своите читатели в столична книжарница.
„Не очаквах толкова много хора, беше много приятно“.
Казва, че най-биографична от четирите си книги, може да нарече „Стари шлагери и крем брюле“.
„Кръстина и райските ябълки“ и „Верчето, Надежда и Любов“ са другите две книги на Красимира Кубарелова. В момента пише петия си роман.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..