"Екологични и социално значими каузи, които наистина са много добре прегърнати от това поколение. И трендовете показват, че всъщност и този тип консуматори са тези, които обръщат внимание и на рикомерса. Това е онлайн търговията със секънд хенд стоки, които са годни за употреба, които са проверени, които са хигиенизирани и т. н. За следващите пет години той ще удвои своя оборот. Виждаме наистина едно отговорно консуматорство, едно отговорно онлайн общество, което на практика не на всяка цена би закупило всеки продукт", отбеляза Найденова.
Тя сподели, че ние все още изоставаме спрямо Централна, Северна и Западна Европа, тъй като при нас тази година 50% от интернет потребителите са онлайн купувачи. Предстои да се измине път, през който останалите 50% да бъдат привлечени за онлайн търговията и да бъде спечелено тяхното доверие.
"Защото наистина има и нелоялни търговски практики и търговци по цял свят. Трябва винаги потребителите, когато пазаруват онлайн за първи път да прегледат общите условия на сайта, да видят кой стои зад този онлайн магазин, кое юридическо лице, има ли данни за контакт, данни за самата фирма. Дали всичко е прозрачно и дали може да има доверие към този търговец. Разбира се и мнение от познати, приятели, роднини, които са пазарували от този сайт би свършило чудесна работа. Самите потребители трябва да обръщат повече внимание върху тяхната сигурност и да елиминират риска още в началото", каза Найденова.
Няколко закона регулират онлайн търговията. Това са Законът за електронната търговия, Законът за защита на потребителите и Законът за защита на личната информация. Един търговец не може да си позволи да стартира дейност, без да отговаря на регулаторната рамка и без общите условия, политиката за поверителност и информацията за "бисквитки", защото глобите са големи, категорична е тя. Освен това добави, че българското законодателство е хармонизирано с европейското, тъй като сме част от ЕС.
Какво пазаруват българите можете да чуете в анкетата в началото на звуковия файл.
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..
Покана за София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..
Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..
Цвета Балийска ни представя Фестивала на авторския театър: "Проведохме три дискусии с творци от полето - всеки творец го прави по свой начин и нямаме нужда от дефиниции що е това фестивал на авторски театър. Има разграничение между драматургичен и авторски театър. Разликата е в процеса на създаване - при авторския, процесът на създаване е по време на..