Музикантите от формацията са: Иво Попов – барабани, Александър Димитров – контрабас, Илко Градев – пиано, Александър Борисов – тромбон, Пламен Мандаджиев – китара, и Денис Апов – китара, глас, а част от тях, в студиото разказаха какво ги обединява под това название.
Първоначалния вид на формацията с абревиатура (С.Д.С.) Спартак, Денис, Сашо, се формира от художника Спартак Генев. Цялата предистория на заглавието ще проследите в разговора.
Определят стила музика, който свирят, като „Power Blues“ с джазов оттенък, гарниран с много инструменти и импровизации, песните не са авторски.
„Придържаме се към най-старите песни, излезли от Америка, които са от 30-те, 50-те, 70-те на ХХ век, тип американски фолклор“, споделят те.
В ефир гостите представиха акустични изпълнения, за да ни подготвят за интересното събитие вечерта.
Момчетата разказаха за изявите си в различни групи и стилове музика в техния музикален път. Някои от тях живеят и творят извън България (Денис Попов), но винаги се събират за своя ежегоден концерт.
Казват, че блусът е един от най-гостоприемните стилове.
“За него музикантът Джими Хендрикс казва, че е най-лесният за свирене и най-труден за изпълнение, това е стил, който съществува почти 100 години, пропътувал е от запад и е стигнал до тук“, обяснява Денис Апов.
На сцената те импровизират и разчитат на комуникацията помежду си.
“Репетициите при нас са забранени, защото не искаме да разваляме магията на момента, зависи от стила, но възможно най-автентичната комуникация е, когато се събереш и си кажеш, че не си го репетирал. Ние просто знаем какво правим. Стилът е много стар, получава се с два-три акорда и позволява да подходиш по-свободно“, разкриват музикантите.
Чуйте разговора в звуковия файл, за да научите още за съвместната работа на формацията, насладете се на акустичните изпълнения и не забравяйте срещата на живо с тях, тази вечер от 21 часа. Ще бъде вълнуващо, защото последният музикален сет ще е отворен за всеки желаещ да се присъедини да попее или посвири с групата.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..