Класически, екстравагантни и интересни могат да бъдат идеите на младоженците днес, но най-важното е всеки елемент от сватбената церемония да е стилово изяснен и решен, и да не се смесват неподходящи облекла с места и с темата на сватбата.
Интересен факт е, че бялото, като цвят за сватба, е наложен именно от кралица Виктория, която сключва брак с принц Албърт през 1840-та година, разказва Анета Пени, редактор на списание “Сватба” и организатор на Sofia Wedding Expo.
„Вече е наложено почти повече от два века от кралица Виктория бялото като цвят на булчинската рокля. До тогава цветовете са били по-тъмни. За България цветът за сватби е бил червен. В носиите е имало много червено. В последните години искрящо болото се избягва от булките, по-скоро е наложен цветът шампанско. Той по- добре стои и на кожата. На изложението ще има всякакви варианти - ще се представят световноизвестни фирми и български дизайнери. Роклята тип принцеса – пищната голямата рокля, тя си присъства в различни варианти. Много модерен напоследък е реглан ръкав – буфан. Освен класическата рокля тип принцеса, има и в алфа линия, тип русалка. За мъжките костюми също има различни варианти. Освен класическия официален костюм, ако обстановката и темата на сватбата предполага, може да се избере и по цветен акцент на сакото, вратовръзката, папийонката“, казва Анета Пени.
Освен за тоалетите, младоженците трябва да помислят и за темата на сватбата. В какъв цвят ще бъдат аксесоарите, сувенирите, декорацията. Всичко трябва да бъде съобразено и с мястото на провеждане на церемонията.
„Трябва сватбата да има един стил. Когато сватбата е на брега на морето например, може да се избере една бохо рокля например, също много актуални в момента. Това е по-лежерен стил. Цветово може да се комбинира темата на сватбата с някакъв елемент от роклята. Същото е и за мъжкия костюм, ако става въпрос за градинско парти или плажно, той може да е от лен като плат. Една от най-интересните идеи, за която сме чували е сватба на ски“.
На изложението всички участници ще могат да участват и в томбола, и да спечелят различни подаръци.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..